Faro, Portugāle. Atpūta pie jūras. Čarterreisi
Valsts:
Ceļojuma tips:

Faro, Portugāle. Atpūta pie jūras. Čarterreisi

LIDOJUMI: Faro: SĀKOT NO 12.09.18 LĪDZ 03.10.18 (Trešdienās)

Algarve – Eiropas paradīze, kas iemūžināta Fado dziesmās

Iztēlojieties vasaru un visbezrūpīgākās brīvdienas, mierīgu jūru ar smilšu pludmali, gardu ēdienu un nosauļojošos atpūtniekus. Lai kur skatītos, visapkārt ir klintis un okeāns. Smaragdzaļš ūdens, baltas smiltis, koši zaļa zāle, dzidri zilas debesis un žilbinošs ēku baltums – viss ir tik spilgtās krāsās, ka pat gribas piemiegt acis. Tā ir Algarve. 
Kad kaut reizi to ieraudzīsiet, vairs nebūs jautājumu par to, kāpēc šis dienvidu reģions ir tik populārs tūristiem no visas pasaules – ik gadu šeit ierodas pieci miljoni ceļotāju. 
Faro pilsēta sadala Algarves piekrasti Algarve divās, izteikti atšķirīgās daļās. Rietumu daļas ainava ar fantastisku formu klinšu ieskautiem līčiem un pludmalēm veido pastkaršu cienīgus skatus. Piekrastes eksotiskākās daļas ir Lagos, Armacao de Pera un Albufeira kūrorti, ieskaitot vēsturiskās pilsētas Sagres zemesragu. Rietumu daļā klintis dominē pār smiltīm, tomēr šī reģiona mežonīgās pludmales ir satriecoši skaistas. 
No Faro uz austrumiem tuvu krastam atrodas virkne burvīgu saliņu, un uz tām var ērti nokļūt ar prāmjiem no jebkura kūrorta. Austrumu daļā ir mazāk tūristu, un līdz ar to vairāk jūtama autentiska portugāļu atmosfēra, kā arī pludmalēs ir plašs ūdenssportu piedāvājums. 
Algarves iekšzemes teritorijām raksturīgas citaveidaainavas– auglīgilīdzenumi, kurus klāj augļu dārzi un mandeļu audzes, ik pavasari uzplaukstot baltiem ziediem. Pusē no Algarves teritorijas, kas atrodas vēl tālāk no okeāna, dominē korķu kokiem noauguši auguri un kalni. 
Algarvē pavadītās brīvdienas būs jaunu zināšanu un unikālu atklājumu piepildītas. Katrs brauciens ir gluži kā ceļojums atpakaļ laikā, piepildīts ar bagātīgu un daudzveidīgu kultūras mantojumu. Pilsētās ir virkne romiešu tempļu, mauru cietokšņu, krāšņu baznīcu, jūras fortu un neskaitāmi citi vēstures pieminekļi. 
Ir dažādi veidi kā izjust īstu Algarves un Portugāles garu. Jūs varat pastaigāties pa šauro viduslaiku ieliņu un aleju labirintiem; nobaudīt lielisku ēdienu labā restorānā; iegūt jaunus draugus, atpūšoties nakts klubā; pastaigāties pa mežu; uzspēlēt golfu; izmēģināt vindsērfingu vai baudīt sauli kādā no gleznainajām pludmalēm. Lai ko jūs izvēlētos, brīvdienas Algarvē atstās paradīzes garšu.

Viesnīcu specifika

Portugāles viesnīcas ir pazīstamas ar savu viesmīlību, profesionalitāti, draudzīgo attieksmi un lielisko virtuvi. Viesnīcas Algarvē var atrasties dažādā attālumā no pludmales. Salīdzinot ar viesnīcām centrā vai blakus pludmalei, tās, kas atrodas tālu, piedāvā plašāku pakalpojumu klāstu – parasti tur ir SPA centrs, golfa laukumi (vai arī viesnīca atrodas blakus tiem) un bezmaksas transports uz un no pludmales. Ir daudz apartamentu ar nelielām virtuvēm. Viesnīcas Portugālē reti piedāvā „viss iekļauts” sistēmu.

Uzzini par visiem karstākajiem piedāvājumiem un izvēlies sev vislabāk piemerotu! Visu informaciju par viesnīcām, to atrašanos vietu un komplektāciju varat uzzināt ceļojumu birojā Laimtūre, jo mēs zinam, ka katram ir savs ideāls atvaļinājums! Viesnīcas ģimenēm ar bērniem, romantikākās vietas jaunlaulātiem, skaļas un jautras viesnācas draugiem un tiem, kam patīk izklaides, kā arī piemeklēsim ideālu viesnīcu tiem, kuri sapņo par mierīgu atpūtu pie jūras ar grāmatu rokās - mēs palidzēsim Jums atrast "savu", īsto viesnīcu ideālai atpūtai pie jūras!

Faro

Faro ir Algarves reģiona pilsēta un administratīvais centrs, tā iedzīvotāju skaits ir 55000. Pirmie, kas apmetās šeit uz dzīvi, bija romieši, bet vēlāk Faro kļuva par mauru pārvaldīto teritoriju centru. Taču visiespaidīgākās ēkas tika uzceltas pēc postošās 1755.gada zemestrīces, ieskaitot gandrīz visu pilsētas veco daļu, ko apjož romiešu mūri. Vecpilsētas centrālajā daļā 13.gadsimta katedrāle atrodas pretī 18.gadsimta bīskapa pilij. Blakus atradās klosteris, taču tas tika pārvērsts par Arheoloģijas muzeju. Muzejā ir izstādīta unikāla romiešu mozaīka, kas reiz tika izrakta no zemes, – uz šī 10 metru garā mākslas darba ir attēlots Neptūns, kuru ieskauj četri vēji. Baroka stila celtā Nossa Senhora do Carmo baznīca apbur ar tās grezno interjeru un apzeltīto altāru. Tur atrodas arī baisa kapela, kas ir klāta ar tur dzīvojošo un apbedīto mūku kauliem.

Evora

Uz ziemeļiem no Algarves atrodas Evora – viena no visskaistākajām Portugāles pilsētām. Pilsētas augstākajā daļā jūs varat aplūkot elegantā Diānas tempļa drupas. Juceklīgs ielu plānojums ir mauru laiku mantojums. Evoras centrālajā daļā, ko ieskauj viduslaiku mūri, atrodas viens no svarīgākajiem Portugāles gotikas pieminekļiem – 13.gadsimta katedrāle, kā arī Espirito Santo un Gracos baznīcas, kas ir manierisma arhitektūras šedevri. Ietekmīgās Avis dinastijas valdīšanas laikā Evora sasniedza augstāko labklājības līmeni. Lai gan pašlaik tur mīt ap 50000 iedzīvotāju, tomēr tas ir divas reizes mazāk nekā viduslaikos. Taču pateicoties savam bagātam vēsturiskam mantojumam, kas atjaunots ar UNESCO atbalstu, Evora ir ieguvusi slavu un atpazīstamību tālu aiz savām robežām.

Lisabona

„Allis Ubbo”, „Olissipo”, „Al Ishbunah” – tie visi ir vēsturiskie Lisabonas nosaukumi. Saskaņā ar leģendām pilsētas dibinātājs ir jūrasbraucējs Odisejs. Lisabona atrodas uz septiņiem pakalniem un lepojas ar burvīgu vecpilsētu Baixa, kas tika uzcelta pēc postošas zemestrīces. Pāri rietumu un ziemeļu nogāzēm slejas Sv.Georga (São Jorge) pils, kas reiz bija portugāļu karaļu un slavenību, tostarp Vasko da Gama, mājas. Viens no Lisabonas simboliem ir Belem tornis, kas tika uzcelts 16.gadsimtā par godu Vasko da Gama ekspedīcijai. Pedro IV laukums, pazīstams arī ar nosaukumu Rossio, jau kopš viduslaikiem ir populāra tikšanās vieta. Šeit notika gadatirgi, karnevāli un vēršu cīņas. Dažas kafejnīcas šajā laukumā ir pat 300 gadus vecas. Visneparastākā pilsētas celtne 45 metru augstais lifts Santa Justa (Elevador de Santa Justa), kurš savieno vecpilsētas ielas ar Karmo laukumu. No daudzajām Lisabonas baznīcām visvairāk ievērības cienīgas ir bagātīgi rotātā „São Roque” baznīca un Estrelas bazilika.

Sintra

Uz ziemeļiem no Lisabonas atrodas Sintra. Pat spāņi teikuši: „Ja jūs esat apceļojuši pasauli, bet neesat redzējis Sintru, jūs neesat redzējis neko”. Kopš seniem laikiem Sintra, tās romantiskās atmosfēras dēļ, ir portugāļu karaļu un 19.gs. angļu dzejnieku vasaras rezidence. Lords Bairons rakstīja savai mātei: „Šī pilsēta katrā savā izpausmē ir visburvīgākā visā Eiropā....” Pat pēc diviem simtiem gadu Bairona teiktais ir visprecīzākais Sintras raksturojums. Majestātiskie mauru cietokšņa mūri, gotiskās baznīcas un krāšņās baroka pilis atstāj neizdzēšamu iespaidu uz jebkuru ceļotāju. Vistālākais kontinentālās Eiropas rietumu punkts - Cabo de Roca zemesrags – padara šīs vietas atmosfēru vēl romantiskāku.

Obiduša un Koimbra

Uz ziemeļiem no Lisabonas atrodas daudz vēsturisku pilsētu. Obidušu mēdz dēvēt par „kāzu dāvanu pilsētu”, pateicoties vēsturiskajam faktam, ka pilsēta kalpoja kā dāvana karaļu līgavām. Postošā zemestrīce iznīcināja pilsētu, tomēr arī mūsdienās šeit var just viduslaiku garu. Pilsētā var ienākt pa četriem dažādiem vārtiem. Ziemeļu Porta da Villa ir izrotāta ar tradicionāliem portugāļu ķieģeļiem. Senos laikos tā bija ostas pilsēta. Jūra apskaloja Obidušu, taču 15.gadsimtā jūra atkāpās, atstājot tukšumu. Koimbrā atrodas viena no pirmajām Eiropas universitātēm – tās ēka ir rotāta ar zeltu. Koimbrā ir arī Portugāles slavenāko pieminekļu un ēku miniatūru parks. 

Porto

Porto atrodas Douro upes („Zelta upe”) ziemeļu krastā un ir Portugāles otrā lielākā pilsēta. Valsts nosaukums ir cēlies no šīs pilsētas vārda. Pilsēta var lepoties ar bagātu arhitektūras mantojumu, ko aizsargā UNESCO. Pieminekļi atrodas pie upes krasta, Ribeira rajonā. Taču Porto nav tūrisma pilsēta, jo tā vienmēr attīstījās kā komerciāls un industriāls centrs. Pilsētas centrā jūs atradīsiet iespaidīgas baznīcas, katedrāli, muzejus un Porto pilsētas simbolu – Clerigos torni. Ja esat Porto, noteikti jāizbrauc ar kuģīti pa upi. Vēl viens ievērības cienīgs objekts ir Laikmetīgās mākslas muzejs, kas atrodas Fundacao de Serralves parkā. Taču galvenais apskates objekts ir un paliek vīna ražotne Vila Nova de Gajos. No šejienes portvīns pa upi tika eksportēts uz visu pasauli. Kaut gan portvīna vīnogas aug Douro ielejā, šīs ielejas nosaukums portugāļu valodā nozīmē „Zelta upe”. Uz šejieni var atbraukt pa dažādiem maršrutiem – ar kuģi, autobusu vai automašīnu.

Piesakies
  • 2018. gads, cenas no
    12 brīvas vietas
    52500
Pieteikties

Faro, Portugāle. Atpūta pie jūras. Čarterreisi. Iztēlojieties vasaru un visbezrūpīgākās brīvdienas, mierīgu jūru ar smilšu pludmali, gardu ēdienu un nosauļojošos atpūtniekus. Lai kur skatītos, visapkārt ir klintis un okeāns. Smaragdzaļš ūdens, baltas smiltis, koši zaļa zāle, dzidri zilas debesis un žilbinošs ēku baltums – viss ir tik spilgtās krāsās, ka pat gribas piemiegt acis. Tā ir Algarve.