Ir ezerā vienā, trīs salas tik daiļas.. Ceļojums uz Krieviju, Talaba salas

«Ir ezerā vienā, trīs salas tik daiļas..» 

Pleskavas zeme – tā ir tīro ezeru un neparasti svaiga gaisa zeme. Šo zemi sauc par “tūkstots ezeru” zemi. Un tā tiešām ir! Iepazīsim Pleskavu ar tās apbrīnojamām un neparastām salām -  Talaba salām.

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Pečori un Pečoru klosteris – Izborska: Izborskas cietoksnis – Pleskava: Mirožskas klostera Spasopreobraženskas katedrāle, Pogankina Palātas – Puškina Kalni: Mihailovskas un Trigorskas muižas

1. diena

6:00 Izbraukšana no Rīgas. Pārbrauciens caur Igaunijas teritorijai. Krievijas robeža. Pirmā pilsēta, kura sagaida mūs Krievijas pusē – Pečori – viena no vecākajām Pleskavas apgabala pilsētām. Pleskavas Pečoru klostera apmeklējums. Klosteris pirmsākumos atradās alās un tā vārdā tika nosaukta arī pilsēta. Gleznainā ielejā, kurā atrodas klosteris, ir vairākas karstu smilšu alas, kas ir veidojušās, pazemes ūdeņiem izšķīdinot dažādus iežus. Jūs redzēsiet klosteri, kas ir lielākais garīgās un kultūras dzīves centrs, lielākais no vīriešu klosteriem, ar nepārtrauktu vairāku gadsimtu vēsturi un brīnišķīgu XVI-XIX gs. arhitektūras ansambli. Izborskas cietoksnis – dzeja akmens arhitektūrā. Šis unikālais cietoksnis pretendē arī uz vietu UNESCO mantojuma sarakstā. Šeit varēsim pasmelt ūdeni no «Slāvu avota», kurā ūdenim piemīt dziedniecisks spēks. Pārbrauciens uz Pleskavu – vienu no vecākajām un unikālākajām Krievijas pilsētām, kas atrodas divu upju – Pskovas un Veļikajas satekas vietā. Pleskava ir Krievzemes sākums, ar vairāk kā 1100 gadu senu vēsturi. Pleskava vienmēr ir bijusi pilsēta - cietoksnis, Krievijas rietumu robeža, līdz 18. gadsimtam pārdzīvojot 130 karus.
Kremļa apskates ekskursija. Pleskava jau X gs. kļuva par vienu no lielākajām Krievijas pilsētām, unikāla pilsēta- cietoksnis, kuru neviens nespēja iekarot un neviens nevarēja tikt tai garām. Ekskursijas laikā uzzināsim ar ko šī burvīgā pilsēta ir tik unikāla. Apmeklēsim pilsētas galvenos simbolus – Kremli un Trejādības katedrāli. Redzēsim pilsētas galvenās baznīcas un lielāko torni. Brīvs vakars pilsētā. Nakts viesnīcā.

2. diena

Brokastis. Piedāvājam īpašu izbraukuma ekskursiju ar kuteri uz Talaba salām (60EUR). Dosimies izbraukumā ar kuteri Peipusa- Pleskavas ezerā. Ezers ir trešais lielākais Eiropas teritorijā. “Ir ezerā vienā, trīs burvīgas salas..” tā raksta senas grāmatas par Talība arhipelāgu. Salu arhipelāgu bieži vien sauc par Pleskavas Islandi. Pati lielākā arhipelāga sala ir Belova sala jeb Augšējā sala. Uz salas 16 gs. izveidojās klosteris un tā kļuva apdzīvota. Uz salas var satikt retu putnu sugas, doties peldē tīrajos ezera ūdeņos un atpūsties. Apmeklēsim Svētā Pētera un Pāvela baznīcu, kura ir klostera īpašumā. Arī šodien baznīcā norit dievkalpojumi un uz salu bieži dodas svētceļotāji. Baznīcā zem altāra atrodas svētie pīšļi. Tūristi dalās iespaidos, ka pat šodienas Augšējā sala izskatās kā fantastiska svešzemju pasaule– daiļa, balta kaļķakmens baznīca, kas stalti stāv pie neliela zvejnieku ciematiņa, dzeltenas smiltis ar koka laiviņām.. Pastaga apkārt salai, iesim pa seniem ceļiem cauri egļu mežam un koku galotnēs redzēsim gārņu ligzdas. Otra lielākā sala – Talabska sala jeb Zalīta sala. Šī sala izceļas ar faktu, ka uz tās ilgu laiku dzīvojis un tagad ir apglabāts protojerejs (virspriesteris) Nikolajs Gurjanovs. Svētceļinieki dodas uz šo salu, lai sajustu svētumu. Tieši uz šīs salas kādreiz dzīvoja vairāki tūkstoši “talabiešu”. Tā bija tauta, kuru neviens nevarēja uzvarēt, pat varenā Pleskava. Apmeklēsim Sv. Nikolaja baznīcu, kurā atrodas Dievmātes svētbilde “Благодатное Небо” - šī svētbilde darot brīnumus. Redzēsim Nikolaja māju, kurā viņš dzīvoja, un vietu, kur ir apglabāts. Trešā sala – pēc izmēra mazākā – Mazais Talabinec. Atgriešanās Pleskavā. Nakts viesnīcā Pleskavā. 

3. diena 

Brokastis. Brīva diena. Pēc vēlēšanās, ekskursija uz Aleksandra Puškina muzeju- rezervātu  Puškina kalnos (30EUR). Jums būs iespēja doties ciemos uz Aleksandra Puškina ģimenes māju Muzejā Mihailovskā. Mihailovskas muiža ir izvēlēta ne velti – tieši šeit Aleksandrs Puškins uzrakstīja vairāk kā simts darbus, tai skaitā „Jevgēņijs Oņegins”, "Es atceros brīnišķīgu mirkli..” un daudzus citus. Pastaiga Trigorskas parkā, kuru bieži apmeklēja dzejnieks. Mihailovskas un Trigorskas muižas apmeklējums.  Gadsimtiem seno parku valdzinājums, ziedošās liepas un gaišā Sorota, iespiežas atmiņā uz visu mūžu un saplūst ar Aleksandra Puškina dzeju. Svjatogorskas klostera un dzejnieka kapa apmeklējums. Izbraukšana uz Rīgu. Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta (kondicionieris, WC, video un audio) pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas atzīmētas ar „*”
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām.
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās

Papildus izdevumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana – 3 EUR / virs 65g. 6 EUR
 • Vīza uz Krievijas Federāciju (Latvijas pilsoņiem): 70 EUR
 • Izbraukuma ekskursiju ar kuteri uz Talaba salām: kuteris ceļojuma laikā, ekskursija salās: 60EUR / 50EUR bērniem līdz 16g
 • Izbraukuma ekskursija uz Puškina kalniem: Ekskursiju apkalpošana un ieejas biļetes programmā norādītajos muzejos vietējā gida pavadībā –  30EUR / 25EUR bērniem līdz 16g
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā –  40EUR
 • Papildvieta autobusā –  60EUR
 • Personiskie izdevumi: Iesakām ņemt līdzi apmēram 20 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.

Svarīga informācija:

 • Krievijas Federācijas vīzas noformēšanai ir nepieciešama pase un 1 fotogrāfija (3,5x4,5cm, krāsaina uz balta fona). Vīza aizņem 11 darba dienas. Pases derīguma termiņām ir jābūt lielākam par 6 mēnešiem no tā datuma, kurā atgriežamies no Krievijas. Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Ārvalstu pilsoņiem nepieciešama reģistrācija. Reģistrācijas cena viesnīcā no 200 RUB.
 • http://russia.russian-visas.net/russia/misc/registration/
 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā. Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) Krievijas Federācijā nedarbojās.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.
Piesakies
 • 2020. gada Jūnijs
  45 brīvas vietas
  18000
Pieteikties

Ir ezerā vienā, trīs salas tik daiļas.. . Ceļojums uz Krieviju. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Pečori un Pečoru klosteris – Izborska: Izborskas cietoksnis – Pleskava: Mirožskas klostera Spasopreobraženskas katedrāle, Pogankina Palātas – Puškina Kalni: Mihailovskas un Trigorskas muižas. Pleskavas zeme – tā ir tīro ezeru un neparasti svaiga gaisa zeme. Šo zemi sauc par “tūkstots ezeru” zemi. Un tā tiešām ir! Iepazīsim Pleskavu ar tās apbrīnojamām un neparastām salām - Talaba salām.