19.09 Marokas impērijas pilsētas, Portugāle un Spānija. Ceļojums ar autobusu
Valsts:
Ceļojuma tips:

„Marokas impērijas pilsētas, Portugāle un Spānija”

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Strasbūra, Aviņona, Madride, Kordova, Tanžera, Šešauēna, Fēsa, Kasablanka, Marakeša, Essauīra, Rabata, Sevilja, Roka rags, Sintra, Lisabona, Porto, Sen-Žan-de-Lūzā, Valansjēna

16 dienas, visas naktis – viesnīcās

1. diena    

“Rīga – Rietumpolija”. Agri no rīta izbraukšana no Rīgas ar autobusu. Ceļš pa Latviju, Lietuvu, Poliju. Nakts - viesnīcā Polijā, Lubušas vojevodistē.

2. diena

“Rietumpolija – Strasbūra – Austrumfrancija”. Brokastis. Tranzīts: Polija, Vācija. Strasbūra (Strasbourg), Elzasas reģiona vēsturiskā galvaspilsēta. Brīvais laiks. Pēc vēlēšanās, par papildus maksu – iepazīšanās ar Strasbūru: kvartāls “Mazā Francija”, segtie tilti, 142 m augstā Dievmātes katedrāle, Kammerzell nams, Gutenberga laukums. Nakts - viesnīcā Francijā, Elzasā vai Franškontē.

3. diena

“Austrumfrancija – Aviņona – Barselonas apkaime”. Brokastis. Ceļš pa Franciju. Aviņona (Avignon) – pāvestu rezidence XIV un XV gadsimtā. Pilsētas aizsargmūri, pāvestu pils, Sen-Benezē tilts, rātsnams, Ronas upes krasti. Ceļš pa Franciju, Spāniju. Nakts – viesnīcā Barselonas apkaimē.

4. diena    

“Barselonas apkaime – Madride – Kordovas apkaime”. Brokastis. Ceļš pa Spāniju. Kastīlija. Spānijas galvaspilsētа Madridе (Madrid). Brīvais laiks. Pēc vēlēšanās, par papildus maksu – iepazīšanās ar Madridi: Karaļu pils, Karaļu operas teātris, Katedrāle, Saules Vārtu laukums, Mayor laukums. Ceļš pa Spāniju. Nakts – viesnīcā Kordovas apkaimē.

5. diena    

“Kordovas apkaime – Kordova – Tanžeras apkaime". Brokastis. Pārbrauciens uz dienvidiem. Spānijas Andalūzija. Kordova (Cordoba) – filozofa Lūcija Anneja Senekas dzimtā pilsēta. Kordovas vecpilsētā ir saglabājušies daudzi arhitektūras pieminekļi no laikiem, kad Kordova bija Kordovas kalifāta galvaspilsēta. Pastaiga pa apburošo vecpilsētu. Brīvais laiks. Ceļš pa Spāniju. Pārbrauciens ar prāmi uz Āfriku, Maroku. Nakts – viesnīcā Tanžeras apkaimē.

6. diena

“Tanžera – Šešauēna – Kasablankas apkaime”. Brokastis. Pēc vēlēšanās, par papildus maksu - brauciens uz Tanžeru un Šešauēnu. Iepazīšanās ar Tanžeras (طنجة/Tanger) pilsētu. Šešauēna (شفشاون‎‎/Chefchaouen). Šešauēnu, kas atrodas Rīfa kalnu pakājē, dēvē par “zīlo pilsētu”, jo ir slavena ar spilgti zilajām mājām vecpilsētā. Ceļš pa Maroku. Iekārtošanās viesnīcā netālu no Kasablankas. Nakts – viesnīcā Kasablankas apkaimē.

7. diena

“Kasablankas apkaime – Kasablanka – Marakeša – Kasablankas apkaime”. Brokastis. Brīva diena. Pēc vēlēšanās, par papildus maksu – brauciens uz Marakešu un Kasablankas centru. Kasablanka / ad Dār el Beida (الدار البيضاء/Casablanca). Šī ir lielākā valsts pilsēta un osta, tiek uzskatīta arī par valsts galveno ekonomikas centru. Tāpat kā vairākas citas Marokas pilsētas sastāv no vecās daļas un jaunās daļas, kura celta franču protektorāta laikā. Pilsētā atrodas Hasana II mošeja ar visaugstāko (210 m) minaretu pasaulē. Mošejas apmeklēšana. Marakeša (مراكش/Marrakech) – visnozīmīgākā impērijas pilsēta Marokas vēsturē. Ekskursija: medīna, tirgus, Džemā el Fnā laukums – visdzīvākais un visrosīgākais laukums Āfrikā, Kutūbijas mošeja. Nakts – viesnīcā Kasablankas apkaimē.

8. diena

“Kasablankas apkaime – Fēsa – Kasablankas apkaime”. Brokastis. Brīva diena. Pēc vēlēšanās, par papildus maksu – brauciens uz Fēsu. Fēsa (فاس/Fès) – viena no četrām Marokas impērijas pilsētām. Fēsas vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Pilsēta tiek dēvēta par "Rietumu Meku" un "Āfrikas Atēnām".Pastaiga pa Fēsas medīnas ieliņu labirintu. Iespējams iegādāties argana eļļu. Tai piemīt vērtīgas kosmetoloģiskas un dziednieciskas īpašības, kuras Marokas sievietes izmanto jau gadsimtiem. Ādu apstrādes process. Nakts – viesnīcā Kasablankas apkaimē.

9. diena

“Kasablankas apkaime – Essauīra – Kasablankas apkaime”. Brokastis. Brīva diena. Pēc vēlēšanās, par papildus maksu – brauciens uz Essauīru. Essauīra, vai Mogadora (الصويرة/Mogador) – koloritā pilsēta-cietoksnis pie Atlantijas okeāna, mākslas un atpūtas centrs. Iepazīšanās ar medīnu, atpūta pie okeāna. Nakts – viesnīcā Kasablankas apkaimē.

10. diena    

“Kasablankas apkaime – Rabata – Tanžeras apkaime”. Brokastis. Ceļš uz ziemeļiem. Marokas galvaspilsēta Rabata (الرب/Rabat). Šellā (شالة/Chellah) – marinīdu dinastijas nekropoles apmeklējums. Nakts – viesnīcā Tanžeras apkaime.

11. diena

“Tanžeras apkaime – Sevilja – Rietumu piekraste”. Brokastis. Pārbrauciens ar prāmi uz Eiropas kontinentu. Ceļš pa Spāniju. Pauze Seviljā (Sevilla). Katedrāle, Hiraldas tornis, Alkazārs, Santakrusas kvartāls. Ceļš līdz Portugālei. Nakts - viesnīcā Portugāles rietumos.

12. diena

“Lisabonas apkaime – Roka zemesrags – Sintra – Lisabona – Lisabonas apkaime”. Brokastis. Brīva diena. Pēc vēlēšanās, par papildus maksu – brauciens uz Rokas ragu, Sintru, Lisabonu. Viesosimies Roka ragā (Cabo da Roca) – Eiropas galējā rietumu punktā. Brauciens pa Sintras kalnu masīva gleznainajiem ceļiem uz Sintru (Sintra) – karaļu vasaras rezidenci. Lords Bairons šo pilsētu dēvēja par Ēdeni. Sintras karaļu pils apskate no ārpuses. Portugāles galvaspilsēta Lisabona (Lisboa). Iepazišanās ar pilsētu: Rossio laukums, Karmu lifts, katedrāle, bijusī karaļu rezidence – Sanžorži (São Jorge) pils, skatu laukumi. Brīvais laiks. Pēc vēlēšanās - fado priekšnesuma apmeklējums. Portugāles rietumos.

13. diena

“Lisabonas apkaime – Porto – Burgosas apkaime”. Brokastis. Pārbrauciens uz Portugāles ziemeļiem. Porto (Porto) - Portugāles “ziemeļu galvaspilsēta”. Brīvais laiks. Pēc vēlēšanās, par papildus maksu – iepazīšanas ar pilsētas centru un kruīzs pa Douro upi. Katedrāle, Sv. Bento dzelzceļstācija ar flīžu dekoru, Ziedu iela, Sv. Franciska baznīca, birža, Ribeiras krāšņā krastmala, iespaidīgie tilti pāri Douro upei. Brauciens ar kuģīti pa Douro upi. Brīvais laiks. Ceļš pa Portugāli, Spāniju. Nakts – viesnīcā Burgosas apkaimē.

14. diena

“Burgosas apkaime – Sen-Žan-de-Lūzā – Francijas ziemeļi” . Brokastis. No rīta – pauze Francijas Basku zemes prestižajā kūrortpilsētā Sen-Žan-de-Lūzā (Saint-Jean-de-Luz). Ceļš pa Franciju gar Luāras upes ieleju. Nakts - viesnīcā Francijas ziemeļos. 

15. diena

“Francijas ziemeļi – Valansjēna – Rietumpolija” . Ceļš pa Franciju. Īsa apstāšanās franču pilsētiņā Valansjēnā (Valenciennes). Šo reģiona Norpadekalē pilsētu dēvē par “ziemeļu Atēnām” kultūras bagatības dēļ. Ceļš pa Beļģiju, Vāciju, Poliju. Nakts - viesnīcā Polijā, Lubušas vojevodistē.

16. diena    

“Rietumpolija - Rīga”. Brokastis. Ceļš pa Poliju, Lietuvu un Latviju. Atgriešanās Rīgā - vēlu naktī no 16. uz 17. dienu.

Cenā ietilpst: 

 • brauciens ar autobusu (tv, wc, kondicionieris),
 • naktsmītnes **/*** kategorijas viesnīcās (istabās ar dušu un wc) pēc programmas,
 • prāmju biļetes Eiropa - Āfrika un atpakaļ,
 • brokastis viesnīcās pēc programmas,
 • ekskursiju programma bez ieejas biļetēm grupas vadītāja pavadībā, izņemot pasākumus, kas minēti ailē “papildizdevumi”.

Papildus izdevumi:

 • iepazīšanās ar Strasbūru - 10€,
 • iepazīšanās ar Madridi - 20€,
 • brauciens uz Tanžeru un Šešauēnu – 45 €, 
 • brauciens uz Marakešu un Kasablankas centru – 55 € (ieskaitot biļetes uz pili un dārziem Marakešā), 
 • brauciens uz Fēsu – 55 € (ieskaitot medreses biļeti),
 • brauciens uz Essauīru - 45€,
 • brauciens uz Rokas ragu, Sintru, Lisabonu – 55 €,
 • iepazīšanās ar Porto un brauciens ar kuģīti pa Douro upi – 25€

Iegādāties pilnu izbraukuma ekskursiju paketi jau ceļojuma pasūtīšanas laikā - atlaide 10%.

 • fado priekšnesums ar vakariņām Lisabonā – 45 €
 • monumenti Rabatā – 2 €
 • Šellā – 1 €
 • Hasana II mošeja Kasablankā – 12 €
 • Marokas vīza LR nepilsoņiem – 120 €

SVARĪGA INFORMĀCIJA:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments) un Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

PAPILDINFORMĀCIJA PAR BRAUCIENU:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Ieejas biļetes muzejos un apmeklējuma objektos ir par papildus maksu un nav iekļautas ceļojuma cenā, izņemot, ja tas ir minēts pie izbraukuma ekskursijas apraksta. Ieejas biļešu cenas ir norādītas orientējošas un var mainīties. 
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.
Pērc
 • 19.09.20- 07.10.20
  38 brīvas vietas
  89500
Pirkt

Marokas impērijas pilsētas, Portugāle un Spānija. Ceļojums ar autobusu. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Strasbūra, Aviņona, Madride, Kordova, Tanžera, Šešauēna, Fēsa, Kasablanka, Marakeša, Essauīra, Rabata, Sevilja, Roka rags, Sintra, Lisabona, Porto, Sen-Žan-de-Lūzā, Valansjēna. 16 dienas, visas naktis – viesnīcās