05.09 Polijas Luāras ieleja un zelta raktuves! Ceļojums ar autobusu
Valsts:
Ceļojuma tips:

«Polijas Luāras ieleja un zelta raktuves!»

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Vroclava: Ksenžas pils – Opole: Mošnas pils – Bledne Skaly: kaļķakmens klintis, Lāča ala un zelta raktuves – Varšava

1.DIENA

Agri no rīta, izbraucam no Rīgas. Ceļš cauri Latvijai un Lietuvai. Pusdienas pauze Polijā, netālu no Varšavas. Pārbrauciens līdz Vroclavai. Nakts viesnīcā. 

2.diena

Brokastis. Ekskursija «Ksenžas pils un Vroclava» (20 EUR). Brauciens uz Ksenžas pili – kura izvietojusies uz klints malas. Polijas trešā lielākā pils, kas sākotnēji celta 14.gs. un laika gaitā pārbūvēta, un pils arhitektūrā var saskatīt dažādu stilu elementus no gotikas līdz barokam. Šobrīd tajā skatāms izcils baroka interjers. Pili ieskauj 400 istabas un zāles, kā arī 12 dārzu terases. Tās staļļos joprojām, ik gadu norisinās starptautiska mēroga zirgu izsoles. 
Vroclava – viena no vecākajām Polijas pilsētam, kura lepojas ar notikumiem bagātu vēsturi. Pastaiga pa vecpilsētu vietējā gida pavadībā, tās laikā apskatīsim: Vecpilsētas Tirgus laukumu, Rātsnamu, Kauna stabu, Sv.Jana Kristītāja baznīcu, Sv. Marijas Magdalēnas baznīca, Sv.Elžbetas baznīcu, pilsētas tilti: Dzelzs un Tumskas tilti, Vroclavas Universitātes ēka un neskaitāmi vecpilsētas arhitektūras brīnumi. Vroclava ir bagāta ar baznīcām, to, pilsētā, ir vairāk par sešdesmit. Kādā no baznīcām ieiesim, lai iepazītos ar tās iekšpuses dekoratīvajiem elementiem. Brīvs laiks. Nakts viesnīcā Vroclavā.

3.diena

Brokastis. Izbraukuma ekskursija «Mošnas pils un Opele» (20 EUR). Dodamies uz Mošnas pili. Pils celta 17.gs. un ir galvenais Opoles provinces tūrisma apskates objekts, kas pārsteidz ar savu arhetektonisko daudzveidību. Pils centrālā daļa veidota baroka stilā, rietumu spārns – neorenesanses stilā, bet austrumu spārns – neogotikas stilā. Šo grezno celtni rotā 99 torņi un tornīši. Pils austrumu spārnā izveidota stikla siltumnīca. Pilī ir bagātīgs interjers, skaisti dekoratīvie elementi un skulptūru daudzveidība. Blakus pilij atrodas burvīgs pils dārzs, kura platība sastāda 200 hektārus. Tā pat, te ir daiļa oranžerija, kuru var apskatīties. Tālāk mūsu ceļš ved uz Opoli, kas tiek dēvēta par Polijas Venēciju. Tā ir viena no vecākajām Polijas pilsētām, kura pirmoreiz rakstos minēta jau 845.gadā. Pastaiga pa vecpilsētu, kas slavena ar skaistajām apkārtnes ainavām un daudzajiem kanāliem. Ik gadu, Opolē notiek lielākais poļu dziesmu festivāls. Tā ir pilsēta, kuras kanonā apvienojas gan kultūras vērtības, gan zinātne un tūrisms. Brīvs laiks. Nakts viesnīcā Vroclavā. 

4.diena

Brokastis. Izbraukuma ekskursija uz Bledne Skaly (30 EUR). Bledne Skaly – daiļa Polijas apkaime, kurā ir neskaitāmi daudz objektu: klints bloki, labirinti, pazemes muzejs, Lāča ala, kaļķakmens klintis. Kudova Zdroi apskate, redzēsim Klodzko zemes cietoksni, kas atrodas Zemes kalnā. Cietoksnis tika uzcelts senās pilsētas vietā. Pārbrauciens uz Lāča alu. Alas apmeklējums. Kaļķakmens klints smiltīs ir atrodami dzīvnieku kauli, kuri šeit dzīvoja vēl senā Pleistocēna periodā, pirms Ledus laikmeta! Alas labirintu koridori ir klāti ar stalaktītiem, un, viennozīmīgi, ir neparasti daiļi un ne velti, ala tiek uzskatīta par vienu no skaistākām Polijā. Alas labirintu garums sasniedz 2,5 km un augstākajā vietā sasniedz 60 m! Pārbrauciens uz Zloty Stok, Zelta raktuves muzeja apmeklējums. Pazemes zelta raktuvēs dzirdēsim leģendu par Ģertrūdi, apskatīsim senās kartes un raktuves plānus, un, protams, pats galvenais, redzēsim kā zeltu ieguva! 16 tonnas zelta 1000 gadu laikā tika iznesti no raktuvēm, un tur vēl ir zelts, ko iznest.. Un vēl, redzēsim vienīgo Polijā esošo pazemes ūdenskritumu, kura augstums ir 8 metri. 
Viesošanās kalniešu ciematiņos, kur nodarbojas ar aitu audzēšanu un siera gatavošanu pēc senajām metodēm. Vakarā atgriešanās Vroclavā. Nakts viesnīcā.

5.diena

Brokastis. Pārbrauciens uz Varšavu. Varšavas vecpilsētas apskate vietējā gida pavadībā (10EUR). Ekskursijas laikā iepazīsimies ar ievērojamākajiem apskates objektiem: Sv.Jāņa baznīca, Sv.Marijas baznīca, Zigmunta kolonnu, Sirēnas pieminekli, Karaļu pili un senajiem pilsētas nocietinājumiem. Iepazīsim karaļu un galma ikdienu. Brīvais laiks apmeklēt tirdzniecības centrus vai kādu no pilsētas muzejiem. Ceļš uz Rīgu, caur Poliju un Lietuvu. Velu vakarā ierašanās Rigā. 

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu izņemot ekskursijas par papildus maksu
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm.
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās

Papildus izdevumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana
 • Izbraukuma ekskursija «Ksenžas pils»: 20 EUR
 • Izbraukuma ekskursija «Mošnas pils un Opele»: 20 EUR
 • Izbraukuma ekskursija «Bledne Skaly un Zelta raktuves»: 30 EUR
 • Varšavas pilsētas apskates ekskursija: vietējā gida pavadībā: 10 EUR
 • Piemaksa par dzīvošanu vienvietīgā numurā – 65 EUR
 • Personiskie izdevumi: Iesakām ņemt līdzi apmēram 20 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.
 • Piemaksa par papildvietu autobusā: 70 EUR
 • Ieejas biļetes Ksenžas pilī: 34 pzl pieaugušie / 24 pzl bērniem
 • Ieejas biļetes Mošnas pilī: 12 pzl pieaugušie / 8 pzl bērniem
 • Ieejas biļetes Lāču ala: 25 plz pieaugušie / 20 pzl bērniem / Atļauja fotografēt 10 plz
 • Ieejas biļetes Zelta raktuves: 23 plz pieaugušie / 18 pzl bērniem

Svarīga informācija:

 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Derīga pase vai Personas apliecība (kur tā ir izmantojama kā ceļošanas dokuments). Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam ieceļojot valstī. 
 • Jābūt: Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) un/vai privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
Pērc
 • 05.09.20- 09.09.20
  42 brīvas vietas
  19500
Pirkt

Polijas Luāras ieleja un zelta raktuves! Ceļojums ar autobusu. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Vroclava: Ksenžas pils – Opole: Mošnas pils – Bledne Skaly: kaļķakmens klintis, Lāča ala un zelta raktuves – Varšava