Zelta rudens Puškina kalnos! Ceļojums ar autobusu uz Krieviju.
Ceļojuma veids:
Valsts:
Ceļojuma tips:

«Zelta rudens Puškina kalnos!» 

Унылая пора, очей очарованье!
Приятна мне твоя прощальная краса.
Люблю я пышное природы увяданье,
В багрец и в золото одетые леса.
В их сенях ветра шум и свежее дыханье,
И мглой волнистою покрыты небеса,
И редкий солнца луч, и первые морозы,
И отдаленные седой зимы угрозы.

Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Pečori un Pečoru klosteris – Izborska: Izborskas cietoksnis – Pleskava: Mirožskas klostera Spasopreobraženskas katedrāle, Pogankina Palātas – Puškina Kalni: Mihailovskas un Trigorskas muižas

1. diena

6:00 Izbraukšana no Rīgas. Pārbrauciens caur Igaunijas teritorijai. Krievijas robeža. Pirmā pilsēta, kura sagaida mūs Krievijas pusē – Pečori – viena no vecākajām Pleskavas apgabala pilsētām. Pleskavas Pečoru klostera apmeklējums. Klosteris pirmsākumos atradās alās un tā vārdā tika nosaukta arī pilsēta. Gleznainajā ielejā, kurā atrodas klosteris, ir vairākas karstu smilšu alas, kas ir veidojušās, pazemes ūdeņiem izšķīdinot dažādus iežus. Jūs redzēsiet klosteri, kas ir lielākais garīgās un kultūras dzīves centrs, lielākais no vīriešu klosteriem ar nepārtrauktu vairāku gadsimtu vēsturi un brīnišķīgu XVI-XIX gs. arhitektūras ansambli.
Izborskas cietoksnis – dzeja akmens arhitektūrā. Šis unikālais cietoksnis pretendē arī uz vietu UNESCO mantojuma sarakstā. Šeit varēsim pasmelt ūdeni no «Slāvu avota», kurā ūdenim piemīt dziedniecisks spēks. Pārbrauciens uz Pleskavu – vienu no vecākajām un unikālākajām Krievijas pilsētām, kas atrodas divu upju– Pskovas un Veļikajas satekas vietā. Pleskava ir Krievzemes sākums, ar vairāk kā 1100 gadu senu vēsturi. Pleskava vienmēr ir bijusi pilsēta - cietoksnis, Krievijas rietumu robeža, līdz 18. gadsimtam pārdzīvojot 130 karus.
Pilsētas apskates ekskursija. Pleskava jau X gs. kļuva par vienu no lielākajām Krievijas pilsētām, unikāla pilsēta- cietoksnis, kuru neviens nespēja iekarot, un neviens nevarēja tikt garām. Ekskursijas laikā uzzināsim ar ko šī burvīgā pilsēta ir tik unikāla. Apmeklēsim pilsētas galvenos simbolus – Kremli un Trejādības katedrāli. Redzēsim pilsētas galvenās baznīcas un lielāko torni. Brīvs vakars pilsētā. Nakts viesnīcā.

2. diena

Brokastis. Apskates ekskursija Pleskavas pilsētā (20EUR). Pleskavas varonīgā vēsture sākās ar Pokrovas torni, celtu XV gs. beigās. Tornis ir visspēcīgākais Pleskavā un vislielākais Eiropā. Pokrojas tornis ir iekļauts Pokrojas kompleksā, un tas ir Pleskavas vēstures un kultūras mantojumu sarakstā. Kompleksā ir arī Pokrojas vārti, bastioni, Pokrovas baznīca un piemineklis, kas ir veltīts Pleskavas uzvaras 300-gadei. Ekskursijas turpinājumā redzēsim Olgas baznīcu. Ekskursija uz Mirožskas klostera Spasopreobraženskas katedrāli. Tā atrodas uz nelielas pussalas Veļikajas upes krastā, turpat blakus ir pilsētas galvenā pludmale, kur zālītē sauļojas atpūtnieki. Pilnīga lauku sajūta. Tā ir arī viena no Pleskavas unikālajām raksturiezīmēm - robeža starp pilsētu un laukiem te ir gandrīz netverama. Mirožskas klosterī bija pārrakstīts un atstāts vislielākais piemineklis slāvu literatūrā. Viens no unikālākajiem svētceļnieku galamērķiem ir Mirožskas klostera Spasopreobraženskas katedrāle, kurā joprojām saglabājušās grieķu meistaru 12. gadsimtā gleznotās Bizantijas stila freskas (Klostera apmeklējums ir atļauts tikai sausā laikā. Ja laika apstākļi ir nelabvēlīgi, ekskursijas programma tiks mainīta).
Ekskursijas nobeigumā dosimies ārpus pilsētas. Dosimies kalnā, no kura paveras skaista panorāma uz pilsētu.  Sokoliha kalna galā stalti stāv piemineklis veltīts Svētajam kņazam Aleksandram Ņevskim. Piemineklis ir veltīts uzvarai pār vācu bruņiniekiem (1242. gada Ledus kaujā). Pieminekļa augstums ir 29,9 metri; piemineklis ir pavērts ar skatu uz ezera pusi, kur arī noritēja pati kauja. 
Piedāvājam apmeklēt Pleskavas vēsturiski arhitektonisko muzejrezervātu “Pogankini Palātas” (15EUR). Muzejrezervātā ir iespēja redzēt lielu mākslas darbu kolekciju, sudraba kolekciju, vienu no lielākajām svētbilžu “ikonu” kolekcijām un iepazīt Pleskavas vēsturi no tās pirmsākumiem līdz mūsdienām. Iepazīties ar tradīcijām un izjust apkārtnes un zemes garu. Tieši šeit– ir bagāts kultūrvēsturisks mantojums. Brīvs laiks. Nakts viesnīcā Pleskavā.

3. diena 

Brokastis. Brīva diena. Pēc vēlēšanās, ekskursija uz Aleksandra Puškina muzeju- rezervātu  Puškina kalnos (30EUR). Jums būs iespēja doties ciemos uz Aleksandra Puškina ģimenes māju Muzejā Mihailovskā. Mihailovskas muiža ir izvēlēta ne velti – tieši šeit Aleksandrs Puškins uzrakstīja vairāk kā simts darbus, tai skaitā „Jevgēņijs Oņegins”, "Es atceros brīnišķīgu mirkli..” un daudzus citus. Pastaiga Trigorskas parkā, kuru bieži apmeklēja dzejnieks. Mihailovskas un Trigorskas muižas apmeklējums.  Gadsimtiem seno parku valdzinājums, ziedošās liepas un gaišā Sorota, iespiežas atmiņā uz visu mūžu un saplūst ar Aleksandra Puškina dzeju. Svjatogorskas klostera un dzejnieka kapa apmeklējums. Izbraukšana uz Rīgu. Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

Nav īstais datums? Līdzīga programa 04.-06.05 / 09.-11.08 «Krievijas vēstures lapas: Pleskava, Puškina kalni, Slāvu spēka avots!». Skaties www.laimture.lv

Brauciena cenā iekļauts:

 • Autotransporta (kondicionieris, WC, video un audio) pakalpojumi
 • Grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā
 • Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas atzīmētas ar „*”
 • Nakšņošana viesnīcās (3*. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-vietīgos numuros ar ērtībām.
 • Ēdināšana: brokastis viesnīcās

Papildus izdevumi:

 • Veselības apdrošināšanas polise/medicīniskā apdrošināšana – 1.50 EUR / virs 65g. 3 EUR
 • Vīza uz Krievijas Federāciju (Latvijas pilsoņiem): 70 EUR
 • Apskates ekskursija Pleskavas pilsētā: vietējā gida pavadībā: 20EUR / 15EUR bērniem līdz 16g
 • Pleskavas vēsturiski arhitektonisko muzejrezervātu “Pogankini Palātas” apmeklējums: ieejas biļetes un ekskursija: 15EUR / 10EUR bērniem līdz 16g
 • Izbraukuma ekskursija uz Puškina kalniem: Ekskursiju apkalpošana un ieejas biļetes programmā norādītajos muzejos vietējā gida pavadībā –  30EUR / 25EUR bērniem līdz 16g
 • Pārdodot braucienu 1 personai par norādīto cenu, firma nevar garantēt, ka pieteiksies vēl kāds dzīvošanai 2-vietīgā numurā. Gadījumā, ja otrs cilvēks nepiesakās, personai ir jāpiemaksā par dzīvošanu vienvietīgā numurā –  40EUR
 • Papildvieta autobusā – 60EUR
 • Personiskie izdevumi: Iesakām ņemt līdzi apmēram 20 EUR dienā ēšanai un suvenīriem.

Svarīga informācija:

 • Krievijas Federācijas vīzas noformēšanai ir nepieciešama pase un 1 fotogrāfija (3,5x4,5cm, krāsaina uz balta fona). Vīza aizņem 11 darba dienas. Pases derīguma termiņām ir jābūt lielākam par 6 mēnešiem no tā datuma, kurā atgriežamies no Krievijas. Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Ārvalstu pilsoņiem nepieciešama reģistrācija. Reģistrācijas cena viesnīcā no 200 RUB.
 • http://russia.russian-visas.net/russia/misc/registration/
 • Dažas dienas pirms ceļojuma uz Jūsu norādīto mobīlo telefona numuru Jūs saņemsiet ceļojuma informāciju ar autobusa numuru, grupas vadītāja kontakttālruni, kuru lūdzam izmantot tikai ārkārtes gadījumos, atgādinājumu par izbraukšanas vietu un laiku. Gadījumā ja Jūs nenorādījāt savu telefona numuru, lūdzam savlaicīgi griezties pie sava aģenta lai saņemtu informāciju. 
 • Ja Jūs vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam par to jautāt iegādes brīdī. 
 • Jābūt: Privātā veselības un dzīvības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā. Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) Krievijas Federācijā nedarbojās.

Papildinformācija par braucienu:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais tūristu skaits izbraukuma ekskursijās - 20 cilvēki.
 • Minimālais skaits grupā 33 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (iespējams bez WC).
 • Plānotais ierašanās laiks viesnīcās tranzīta dienās ir no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00. Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem, piemēram, nelabvēlīgiem ceļu satiksmes apstākļiem (laikapstākļu, sastrēgumu vai ceļu remontu dēļ). Iespējamas grafika izmaiņas nepārvaramas varas izraisīto apstākļu dēļ.
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām, par pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties. Mainoties valūtu kursam, arī brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas var mainīties.

Zelta rudens Puškina kalnos! Ceļojums ar autobusu uz Krieviju. Apmeklētās vietas ceļojuma laikā: Pečori un Pečoru klosteris – Izborska: Izborskas cietoksnis – Pleskava: Mirožskas klostera Spasopreobraženskas katedrāle, Pogankina Palātas – Puškina Kalni: Mihailovskas un Trigorskas muižas