Tulpes, Rokišķu siers un koku takas Anīkšķos! Dienas ekskursija

«Tulpes, Rokišķu siers un koku takas Anīkšķos!

Apmeklētās vietas brauciena laikā: Burbišķu muiža- Anīkšču dzelzceļa muzejs- koku takas- Rokišķu muiža

06.30 izbraukšana no Rīgas (DUS Neste, Satekles/Dzirnavu ielu krustojums).
Pārbrauciens uz Burbišķu muižu, šajā laikā muižā zied tulpes. Lietuvas tulpju galvaspilsēta jeb mazā Holande Tevi pārsteigs ar bagātīgiem tulpju stādījumiem, kas kā izrakstītas seģenes noklāj visu ainavu parka teritoriju. Plašo teritoriju rotā vairāki dīķi, romantiski tiltiņi, skulptūras un 15 saliņas. 
Tālāk mūsu ceļš ved uz Anīkščiem. Anīkšči ir vienīgā pilsēta Lietuvā, kurā joprojām kursē šaursliežu vilciens. Gar Šventojas upi, kas plūst cauri Anīkšču rajonam, paveras brīnišķīgās Lietuvas dabas ainavas, bet viens no Lietuvas lielākajiem ezeriem – Rubiķu ezers, ar 16 salām veido unikālu neskartās dabas labirintu. Anīkšču silā atrodas Puntukas granīta laukakmens, viens no varenākajiem akmeņiem visā Lietuvā. Uz šī akmens ir iecirsts apliecinājums tautai, ko tai veltījuši divi drosmīgi lietuviešu piloti.
Dosimies uz Šaursliežu dzelzceļa muzeju. Muzeja ekspozīcija atrodas šaursliežu dzelzceļa stacijas kompleksā. Šeit jūs ieraudzīsiet atjaunotas simtgadīgās stacijas ēkas, sliedes un ūdens torni, bruģētu laukumu un tērauda tiltu pāri Šventoja upei. Jums būs iespēja paceļot pa dažādiem šaursliežu dzelzceļa vēstures periodiem un izmēģināt interesantus eksponātus: rokas piedziņas drezīnu vai trīsriteni uz dzelzceļa sliedēm.
Pastaiga virs koku galotnēm –Anīkšču takā. Taka ir 300 m gara un 21 m augsta. Būs iespēja arī uzkāpt 36m augstajā tornī. 
Brīvais laiks pilsētas apmeklējumam un pusdienām.
Ierašanās Rokišķos. Rokišķu muižas apmeklējums vietējā gida pavadībā ar siera un vīna degustāciju. Rokišķu muiža (novada muzejs) uzbūvēta 1801. gadā klasicisma stilā pēc nezināma arhitekta projekta. 1905. gadā centrālā ēka tika pārbūvēta pēc arhitektu K. Jankovska un P. Lilpopo projekta un ieguva baroka elementus. Kopš 1952. gada muižas pilī ir izveidots Rokišķu novada muzejs, kurā glabājas vairāk nekā 80 tūkst. eksponātu.
2011. gadā Rokišķu muiža tika atzīta par izcilāko Lietuvas tūrisma galamērķi.
Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • Tūristu klases autobuss
 • Transporta un ceļa izdevumi
 • Gida - grupas vadītāja pakalpojumi brauciena laikā

Papildus izmaksas:

 • Ekskursija Rokišķu muižā ar siera un vīna degustāciju, vietējā gida pavadībā – 8,40 EUR pieaugušajiem; 6,40 EUR pensionāriem
 • Pastaiga virs koku galotnēm Anīkšķos – 1,00 EUR no personas
 • Ieejas biļetes Šaursliežu dzelzceļa muzejā – 3 EUR pieaugušajiem; 2 EUR skolēniem, studentiem 
 • Ieejas biļetes Burbišķu muižā- 4,00 EUR pieaugušajiem; 2,00 EUR skolēniem, studentiem
 • Personīgie izdevumi
 • Medicīniskā apdrošināšana 1.14 EUR; personām no 65 g.v. 2.28 EUR/ no 71 g.v. 3.42 EUR
 • Papildvieta autobusā- 10 EUR

Papildus informācija:

 • Firma patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu. Ceļojuma saturā un cenās izmaiņas iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.
 • Izbraukuma ekskursijās un apskates ekskursijās, kas tiek piedāvātas par papildus samaksu, ir iekļauts – degviela, ceļu nodokļi, stāvvietas, grupas vadītāja pakalpojumi, gida pakalpojumi.
 • Minimālais skaits grupā 18 tūristi, ja ceļotāju skaits ir mazāks, lai ceļojums notiktu, tiek piedāvāts brauciens ar mazāku vietu skaitu autobusu (bez WC).
 • Tūrisma uzņēmums neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem objektos, viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši uzņēmuma pakalpojumi- kurus sniedz citi neatkarīgi uzņēmumi.
 • Brauciena cena un papildus pakalpojumu izmaksas (ieejas biļetes muzejos u.c.) ir norādītas orientējošas un var mainīties.
Piesakies
 • 2020. gada pavasarī!
  20 brīvas vietas
  2500
Pieteikties

04.05. Tulpes, Rokišķu siers un koku takas Anīkšķos! Dienas ekskursija.  Apmeklētās vietas brauciena laikā: Burbišķu muiža- Anīkšču dzelzceļa muzejs- koku takas- Rokišķu muiža